1 2 3 4 5 6

Referanslarımız

DONDURULMUŞ GIDALARIN SAKLAMA KOŞULLARI

DONDURMA IŞLEMI PROFESYONEL ORTAMDA YAPILMALIDIR

Ev şartlarında sebze ve meyve dondurma işlemi sağlıklı değildir. Evde hızlı dondurma sağlanamayacağından yiyeceklerin antioksidan kapasitelerinde kısa zamanda düşüşler olacaktır.

DONDURULMUŞ ÜRÜNLERI ÇÖZÜLDÜKTEN SONRA TEKRAR DONDURMAYIN

Çözülmüş ürünler tekrar dondurulmamalıdır. Çünkü; gıdalarda bulunan ve gıdaların bozulmasına ve çürümesine neden olan mikroorganizmaların faaliyetleri, IQF derin dondurma işlemi sonucunda durdurulmaktadır. Ancak dondurulmuş gıdalar, önerilen süre ve soğukluk derecesinde tutulmadıkları takdirde, içlerinde bulunan mikroorganizmalar tekrar faaliyete geçmektedir. Bu nedenle çözüldükten sonra dondurulan ürünler besin değerlerini ve tazeliklerini kaybederler.

IQF NEDIR?

  • IQF, “Individual Quick Frozen" sözcüklerin kısaltılmasından oluşan "Bireysel Hızlı Dondurma” işlemine verilen isimdir.
  • IQF tekniğiyle dondurulan ürünler, “tek tek” ve 10 dakika gibi kısa bir sürede, doğal yapılarına zarar verilmeden dondurulmaktadır.
  • Dondurulmuş gıda teknolojisinde ileri bir sistem ve uygulama olan ve son teknolojik özellikleri taşıyan IQF, Meydere tesislerinde kullanılmaktadır.